Avalehele
Firmast Kuumtsinkimise protsess Passiveerimine Teadmiseks tellijale Galerii KKK Kontakt
EST ENG
Kvaliteedinõuded

Kontakt
GALV-EST AS
Kuusalu vald 74604
Kiiu Harjumaa
Tel +372 60 35 770
galv-est@galv-est.ee

Klienditeenindus:
Tel +372 603 5773
GSM +372 53 33 0093

Lae alla kliendilepingTsingitud pindade värvimine


Tasub silmas pidada, et kuumtsinkimise eesmärgiks on eelkõige korrosioonivastane kaitse, mitte niivõrd dekoratiivse pinnakatte saavutamine. Selleks, et saavutada esteetiliselt ilus pinnakate on tänapäeval üha enam levinud kuumtsingitud pindade ülevärvimine, mis omakorda veelgi pikendab toote eluiga.

Tsingitud pinna värvimisel on teatud eripärad, mis tulenevad pinna vähesest karedusest ja keemilistest ühenditest, mis tsinkkattele moodustuvad. See eeldab tsingipinna korralikku ettevalmistust enne värvimist. kasutatakse nii mehaanilist kui ka keemilist tsingitud pinna ettevalmistust(passiveerimist).

1.Passiveerimine.
Passiveerimise tagajärjel muutub tsingitud pind passiivseks, ehk pinna oksüdeerumine peatub, säilitates sellega tsinkimisjärgse tulemuse. AS Galv-Est`i poolt tsingitud ja passiveeritud ning Tikkurila OY poolt on katsetatud teraspindade nakkuvust erinevate värvisüsteemidega. Parimaid tulemusi näitas järgmine värvisüsteem: aluskiht 80μm – epoksüüdvärv Temacoat RM 40; pealiskiht 40μm – polüuretaanvärv Temadur 50. Nimetatud süsteemi nakkuvus tagab vastavalt ISO 12944-6 nõuetele tugeva kliimakoormusklassi C4 tingimusi (väljas – tööstuspiirkonnad ja rannikualad, kus soolsuse tase mõõdukas; sees – keemiatööstuse tootmisettevõtted, ujumisbasseinid, rannikul paiknevad dokid ja paadikojad). AS Galv-Est`i poolt passiveeritud tooted ei vaja värvimiseelset lisatöötlust.


2.Mehaaniline eeltöötlus ehk n.n. liivapesu.
Liivapesu kasutades peaks olema äärmiselt ettevaatlik, sest see võib rikkuda tsingikihi pinda. Seoses sellega tuleks rangelt järgida alljärgnevaid juhiseid: Sobivamateks survepesuaineteks on looduslik liiv või alumiiniumoksiid (mitte mingil juhul terashaavel). Materjali terasuurus peab olema 0,2 - 0,5 mm, õhusurve 0,2 - 0,3 MPa, survepesukaugus vähemalt 500 mm, survepesunurk 30 - 60 kraadi. Tsink koorub aluspinna küljest lahti juhul, kui surve on liiga kõrge, terasuurus liiga suur või kui survepesu teostatakse pinnaga risti ning liiga lähedalt.